log in

Κολύμβηση

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

      Με την συμμετοχή σε δύο κολυμβητικές συναντήσεις συνεχίστηκε η προετοιμασία των προαγωνιστικών και αγωνιστικών τμημάτων του ομίλου κατά τον μήνα Ιανουάριο. Συγκεκριμένα η ομάδα συμμετείχε στην Χειμερινή Ημερίδα Προαγωνιστικών Κατηγοριών & Ημερίδα Ορίων που διεξήχθη 12/1 στην Τρίπολη και η οποία διακόπηκε (δεν διεξήχθη η Β’ Αγωνιστική) λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών (χιονόπτωσης). Παρ’ όλα αυτά οι κολυμβητές της προαγωνιστικής ομάδας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας πέτυχαν την εξασφάλιση ορίων και σε επιπλέον αγωνίσματα εν όψει των Χειμερινών Αγώνων που θα ξεκινήσουν μέσα στον Φεβρουάριο.
      Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)     
Κορομπόκης Βασίλειος 100ΕΛ 1'13''04 1ος
200ΕΛ 2'43''36 2ος
Σγάντζος Ιωάννης 800ΕΛ 12'21''38 2ος
100ΠΡ 1'45''43 5ος
Μάλαμας Ευστάθιος 100ΕΛ 1'15''82 3ος
800ΕΛ 11'58''30 1ος
Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 100ΕΛ 1'23''46 8ος
200ΕΛ 3'02''69 4ος
Τσιχριτζής Παντελής 100ΠΡ 1'44''66 4ος
50ΠΕΤ 42''17 1ος
Σουλεϊμέζη Φωτεινή 200ΕΛ 3'30''97
100ΕΛ 1'32''97
Σωτηροπούλου Ελένη 100ΕΛ 1'26''57
50ΥΠ 48''64
Πολίτη Αννα 100ΕΛ 1'52''67 11η
Μαρούλη Βαλεσία 50ΠΕΤ 38''30
200ΥΠ 2'51''28
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 100ΕΛ 1'20''88 3ος
50ΠΕΤ 43''25 5ος
Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ 43''95 3ος
Κούμανης Βασίλειος 50ΥΠ 49''91 7ος
100ΕΛ 1'38''84 10ος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΥΠ 45''97 4ος
200ΕΛ 3'03''48 2ος
Σκουράκη Κων/να 200ΕΛ 3'13''77
Μπαρμπίτσα Αθηνά 50ΥΠ 51''18
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία 200ΕΛ 2'58''76
Τσαλίκη Ολυμπία 50ΠΕΤ 49''06
100ΠΡ 1'57''67
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)
Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ 1'23''59 2ος
Πολίτης Σπυρίδων 100ΕΛ 1'41''32 9ος
Πουλέτης Παναγιώτης 50ΠΕΤ 47''70 3ος
Σγάντζος Αλέξανδρος 100ΕΛ 1'25''25 3ος
Τσετσέκος Γεώργιος 100ΕΛ 1'31''38 5ος
Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1'21''48
Ξενόγιαννη Ελένη - Μαρία 50ΥΠ 57''82
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)
Μπούνας Κων/νος 100ΕΛ 1'34''58 3ος
Δημητρακόπουλος Γεώργιος 100ΕΛ 1'42''21 5ος
Κασιδάκης Κων/νος 50ΥΠ 1'01''50 8ος
Σκούντζου Σπυριδούλα 50ΥΠ 47''57
Φράγκου Αναστασία 50ΥΠ 52''08
Γκότση Αριάδνη 50ΥΠ 58''01
Φραγκούλη Αργυρώ 50ΠΕΤ 56''10
Βασιλάκη Αντωνία 100ΕΛ 2'04''07

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ   
Χάππας Παναγιώτης 50ΠΕΤ 29''79 9ος
100ΠΡ 1'15''30 2ος
Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης (2004) 100ΕΛ 56''65 1ος
200ΕΛ 2'07''00 1ος
50ΠΕΤ 27''35 1ος
Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 32''97 1ος
  200ΥΠ 2'31''48 1ος
  50ΠΕΤ 32''25 12ος
Πολίτης Δημήτριος (2005) 100ΕΛ 1'23''73 23ος
  50ΥΠ 47''25 7ος
Πουλέτης Νικόλαος (2006) 100ΕΛ 1'11''23 15ος
  200ΕΛ 2'34''71 7ος
Σκιαδοπούλου 'Ολγα (2002) 100ΕΛ 1'03''57
  50ΠΕΤ 30''73
Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΠΕΤ 37''65 15η
  100ΠΡ 1'33''26 10η
Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1'13''17 15η
  200ΕΛ 2'33''39
Κλεφτόγιαννη Κλημεντία - Νεκταρία (2005) 100ΕΛ 1'13''23 16η
  200ΕΛ 2'42''65
Λιανού Ελένη (2005) 100ΕΛ 1'15''50 18η
  50ΠΕΤ 38''34 17η
Γεωργακοπούλου Βασιλική 50ΥΠ 37''50
  200ΥΠ 2'58''20
Χάππα Αναστασία (2005) 100ΕΛ 106''33
  50ΥΠ 34''84
  50ΠΕΤ 31''68
Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα (2005) 100ΕΛ 1'08''35
  200ΕΛ 2'30''88
  50ΠΕΤ 33''25
Μαρκοπούλου Γεωργία (2006) 100ΕΛ 1'12''15 14η
  50ΥΠ 37''12
Δρακοπούλου Λευκή - Μαρία (2006) 50ΠΕΤ 39''59 18η
  100ΠΡ 1'35''69 13η
Γεωργουλέα Αργυρώ (2006) 100ΠΡ 1'48''00 19η

      Στις 25-27/1 τα κολυμβητικά τμήματα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν στο ΟΑΚΑ στο 5ο Τρόπαιο που διοργάνωσε ο Νηρέας Χαλανδρίου πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις που συνοδεύτηκαν από 20 μετάλλια, πολλά πλασαρίσματα στην οκτάδα και νέα όρια για τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)
Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 29''42 1ος
100ΕΛ 1'04''55 1ος
100ΥΠ 1'18''87 4ος
Σγάντζος Ιωάννης 200ΕΛ 2'37''66 5ος
50ΠΕΤ 35''95 5ος
200ΜΑ 2'57''79 6ος
Τσιχριτζής Παντελής 50ΠΡ 46''23 12ος
  200ΠΡ 3'37''72 10ος
Μίχου Χριστίνα 50ΕΛ 33''86 10η
  100ΕΛ 1'18''20 17η
  200ΕΛ 2'56''08 20η
Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ 37''92
  100ΥΠ 1'21''20
  200ΥΠ 2'52''04
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Σπυρόπουλος Αριστείδης 100ΕΛ 1'15''71 4ος
  200ΕΛ 2'42''51 2ος
  50ΥΠ 41''92 10ος
Κούμανης Βασίλειος 200ΕΛ 3'16''75 23ος
  50ΠΡ 53''18 16ος
  100ΠΡ 1'55''22 15ος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 46''29 3ος
  100ΠΡ 1'40''44 2ος
  200ΠΡ 3'33''20 2ος
Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ 45''76 21ος
  100ΥΠ 1'34''54 12ος
  100ΠΡ 1'48''39 12ος
Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 36''65 17η
  100ΕΛ 1'24''84 19η
  50ΥΠ 42''32
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία 50ΕΛ 36''60 16η
  50ΠΕΤ 39''46
  200ΜΑ 3'20''95
Μπαρμπίτσα Αθηνά 50ΕΛ 45''00 44η
  50ΥΠ 51''97 23η
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)
Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 36''69 7ος
  100ΕΛ 1'24''75 7ος
Κουρέας Βασίλειος 200ΕΛ 3'02''70 4ος
  200ΜΑ 3'25''03 3ος
Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΕΛ 36''75 8ος
  50ΠΕΤ 42''87 2ος
Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΕΛ 39''00 13ος
  50ΥΠ 44''17 7ος
Τσετσέκος Γεώργιος 100ΕΛ 1'32''13 16ος
  50ΠΡ 55''04 10ος
Ζερβάκης Θεόδωρος 50ΥΠ 50''54 17ος
  50ΠΡ 1'04''06 18ος
Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1'21''42
  200ΕΛ 2'55''57
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)
Λαγοπάτης Γεώργιος 50ΥΠ 52''20 16ος
  50ΠΡ 56''98 12ος
Σκούντζου Σπυριδούλα 50ΕΛ 42''80
  50ΥΠ 47''75
Φραγκούλη Αργυρώ 50ΕΛ 42''18
  100ΕΛ 1'35''32
Βασιλάκη Αντωνία 50ΥΠ 53''15 12η
  50ΠΡ 1'01''15 14η
Γκότση Αριάδνη 50ΥΠ 57''89 26η
  50ΠΡ 1'08''01 24η

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ   
Αγγουράς Ιωάννης (2002) 50ΕΛ 26''29 10ος
100ΠΕΤ 1'03''10 3ος
200ΜΑ 2'25''31 1ος
Τσάκαλης Γεώργιος (2002) 50ΕΛ 26''26 9ος
50ΠΡ 33''10 9ος
Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ 33''64 6ος
200ΠΡ 2'39''85 4ος
200ΜΑ 2'29''64 13ος
Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης (2004) 50ΕΛ 25''21 2ος
100ΕΛ 55''63 2ος
100ΠΕΤ 1'00''14 5ος
Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 32''70 2ος
100ΥΠ 1'10''24 3ος
100ΕΛ 1'02''49 5ος
Πουλέτης Νικόλαος (2006) 100ΕΛ 1'09''84 17ος
  50ΠΡ 42''21 12ος
  200ΜΑ 2'49''53 5ος
Σκιαδοπούλου Ολγα (2002) 50ΥΠ 32''38
  100ΠΕΤ 1'09''11
  200ΜΑ 2'31''05
Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 33''42 44η
  100ΕΛ 1'11''99 43η
  400ΕΛ 5'17''89 16η
Γκότση Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 35''84 51η
  100ΕΛ 1'18''56 50η
  400ΕΛ 5'49''85 18η
Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΠΡ 44''11 31η
  200ΠΡ 3'17''07 14η
  200ΜΑ 2'58''83
Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 29''12
  50ΥΠ 32''69
  100ΠΕΤ 1'10''69
Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 31''74 15η
  100ΕΛ 1'07''29
  100ΠΕΤ 1'14''28
Λιανού Ελένη (2005) 50ΕΛ 33''88 27η
  100ΕΛ 1'16''21 29η
  50ΠΡ 47''23 22η
Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005) 50ΕΛ 33''15 25η
  50ΥΠ 37''76 21η
  100ΥΠ 1'21''98 17η
Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΕΛ 32''16
  100ΕΛ 1'11''17 17η
  100ΥΠ 1'20''91


      Τις αποστολές σε Τρίπολη και Αθήνα συνόδευσαν οι προπονητές Μπακολιάς Στάθης, Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπασακίδη Βούλα, καθώς και το μέλος του Δ.Σ. και έφορος των τμημάτων κα. Τσάκωνα Βάσω ενώ το παρών έδωσαν και πολλοί γονείς των παιδιών.


Εκ του Δ.Σ.

Showers

5°C

Kalamata

Showers

Humidity: 77%

Wind: 8.05 km/h

  • 04 Jan 2019

    Rain 6°C 2°C

  • 05 Jan 2019

    Rain 5°C 0°C

Log in or create an account