log in

Κολύμβηση

Αποτελέσματα 12ου Κυπέλλου ΚΟΑΤ

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

 

    Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στο 12ο Κύπελλο ΚΟΑΤ που έγινε στο κλειστό κολυμβητήριο της Τρίπολης στις 1-2/12. Ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας στον πρώτο αγώνα για την αγωνιστική περίοδο 2018 - 2019 συμμετείχε συνολικά με 61 κολυμβητές -τριες (39 προαγωνιστικά και 22 αγωνιστικά) κατακτώντας συνολικά 44 μετάλλια (12 χρυσά - 16 αργυρά - 16 χάλκινα), πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ σε πολλά από τα αγωνίσματα που συμμετείχαν, ενώ τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας εξασφάλισαν τα όρια συμμετοχής για τους Χειμερινούς αγώνες Κατηγοριών & τα Πανελλήνια πρωταθλήματα σε 23 αγωνίσματα, δύο εκ των οποίων είναι και όρια κατηγορίας ανδρών. Αναλυτικά τ' αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)
Κούρος Βασίλειος 200ΕΛ 2'35''06 3ος
  50ΥΠ 36''05 1ος
  100ΥΠ 1'20''13 1ος
Σγάντζος Ιωάννης 200ΕΛ 2'37''82 2ος
  50ΠΕΤ 37''46 5ος
  200ΜΑ 2'58''70 2ος
Κορομπόκης Βασίλειος - Μάριος 50ΕΛ 32''33 3ος
  100ΕΛ 1'11''41 4ος
  200ΕΛ 2'43''21 9ος
Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 50ΕΛ 35''72 10ος
  100ΕΛ 1'21''71 13ος
  200ΕΛ 2'55''04 12ος
Μπούσμπουρας Παναγιώτης 100ΕΛ 1'30''26 20ος
  50ΠΡ 52''17 10ος
  100ΠΡ 1'52''73 13ος
Μάλαμας Ευστάθιος 100ΕΛ 1'17''12 10ος
  200ΕΛ 2'47''92 10ος
  50ΥΠ 42''33 5ος
Τσιχριτζής Παντελής 100ΕΛ 1'16''72 8ος
  50ΠΕΤ 40''86 10ος
  100ΠΡ 1'43''60 11ος
Μίχου Χριστίνα 50ΕΛ 34''00
  100ΕΛ 1'21''02 10η
  200ΕΛ 3'05''21 12η
Τζ'ωρτζη - Πάλλη Ιωάννα 100ΕΛ 1'23''26 13η
  200ΕΛ 3'04''63 11η
  50ΠΕΤ 46''37 10η
Σουλεϊμέζη Φωτεινή 100ΕΛ 1'34''91 17η
  200ΕΛ 3'29''91 15η
  50ΥΠ 48''27
Πολίτη 'Αννα 50ΕΛ 47''64 21η
  200ΕΛ 4'14''83 17η
Κουλουρά Αφροδίτη 100ΕΛ 1'44''63 22η
  50ΠΡ 59''29
  100ΠΡ 2'12''78 14η
Σωτηροπούλου Ελένη 200ΕΛ 3'23''42 14η
  50ΥΠ 47''37
  100ΥΠ 1'42''49 10η
Μαρούλη Βαλεσία 100ΥΠ 1'25''70
  50ΠΕΤ 38''03
  200ΜΑ 3'01''12
 
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Σπυρόπουλος Αριστείδης 200ΕΛ 2'47''74 2ος
  50ΥΠ 42''27 1ος
  200ΜΑ 3'14''83 1ος
Κούμανης Βασίλειος 50ΕΛ 43''30 13ος
  100ΕΛ 1'36''26 20ος
  50ΠΡ 55''41 11ος
Ντρίζα 'Εουκλιντ 50ΕΛ 45''30 16ος
  100ΕΛ 2'00''80 22ος
  50ΥΠ 51''07 12ος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 46''84 3ος
  100ΠΡ 1'41''90 2ος
  200ΠΡ 3'34''31 1ος
Κουλουράς Ηλίας 50ΕΛ 37''36 5ος
  50ΥΠ 43''26 3ος
  100ΠΡ 1'52''75 5ος
Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 38''23
  100ΕΛ 1'31''69 11η
  50ΥΠ 44''63
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία 50ΠΕΤ 41''87
  200ΕΛ 2'54''90
  200ΜΑ 3'19''50
Μπαρμπίτσα Αθηνά 50ΕΛ 45''14 12η
  50ΥΠ 52''42 10η
Τσαλίκη Ολυμπία 200ΕΛ 3'20''35
  50ΥΠ 44''09
  100ΥΠ 1'40''53
 
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)
Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 37''09 1ος
  100ΕΛ 1'27''91 8ος
Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 37''50 2ος
  100ΕΛ 1'25''60 5ος
Κουρέας Βασίλειος 200ΕΛ 3'02''70 4ος
  200ΜΑ 3'25''03 3ος
Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΥΠ 45''57 1ος
  50ΠΕΤ 43''11 2ος
Πολίτης Σπυρίδων 200ΕΛ 3'33''84 6ος
  50ΠΕΤ 50''75 5ος
Τσετσέκος Γεώργιος 50ΕΛ 41''28 9ος
  50ΠΡ 57''03 5ος
Ζερβάκης Θεόδωρος 50ΕΛ 48''04 21ος
  50ΥΠ 55''66 10ος
Μητροπούλου Ευαγγελία 200ΕΛ 2'56''57
  50ΥΠ 45''06
Ξενογιάννη Ελένη - Μαρία 50ΕΛ 55''19 23η
  50ΠΡ 1'11''21 10η
Μενούνου Χριστιάνα 50ΕΛ 55''75 24η
  50ΠΡ 1'07''93
 
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)
Μπούνας Κων/νος 50ΕΛ 41''53 4ος
  50ΥΠ 49''78 3ος
Λαγοπάτης Γεώργιος 50ΕΛ 44''61 9ος
  50ΠΡ 59''06 5ος
Δημητρακόπουλος Γεώργιος 50ΕΛ 46''38 13ος
  50ΥΠ 1'01''29 18ος
Σκούντζου Σπυριδούλα 50ΕΛ 44''50
  50ΥΠ 47''70
Φραγκούλη Αργυρώ 50ΕΛ 45''75
  50ΥΠ 50''68
Βασιλάκη Αντωνία 50ΕΛ 51''03
  50ΠΡ 1'03''87

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
(διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας / Open)
Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος (2000) 50ΠΡ 33''70 4ος
Λουκαρέα Σταυρούλα (2001) 100ΕΛ 1'07''87
  50ΥΠ 33''32
  100ΥΠ 1'12''29
Αγγουράς Ιωάννης (2002) 50ΕΛ 26''63 8ος
  50ΠΕΤ 28''56 8ος
  100ΠΕΤ 1'04''53 8ος
Λαπιώτη Βασιλική (2002) 100ΕΛ 1'05''20
  50ΠΕΤ 31''08
  100ΠΕΤ 1'11''39
Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ 34''87 5ος
  100ΠΡ 1'15''52 2ος
  200ΠΡ 2'45''45 3ος
Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης (2004) 50ΠΕΤ 27''28 2ος
  100ΠΕΤ 1'00''66 1ος
  200ΜΑ 2'21''63 1ος
Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1'12''87 15η
  200ΕΛ 2'34''60 11η
  400ΕΛ 5'19''25
Πολίτης Δημήτριος (2005) 100ΕΛ 1'24''66 34ος
  50ΥΠ 45''50 12ος
Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 32''17 3ος
  100ΥΠ 1'08''94 2ος
  200ΜΑ 2'37''66 5ος
Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 29''12
  200ΕΛ 2'18''16
  200ΜΑ 2'40''62
Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 32''13 11η
  100ΕΛ 1'08''88
  50ΠΕΤ 33''53
Λιανού Ελένη (2005) 50ΠΕΤ 36''88 20η
  100ΠΡ 1'42''13 19η
Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005) 50ΥΠ 38''04 13η
  100ΥΠ 1'20''50
  200ΥΠ 3'02''29
Κλεφτόγιαννη Κλημεντία - Νεκταρία (2005) 100ΕΛ 1'14''05 21η
  50ΠΡ 45''53 25η
  200ΠΡ 3'33''17 15η
Κάββουρας Βασίλειος (2006) 50ΕΛ 34''15 38ος
  200ΕΛ 2'45''90 21ος
Μπάντιος - Καρμοίρης 'Αγγελος (2006) 50ΕΛ 35''16 14ος
  50ΠΡ 48''59 18ος
  200ΜΑ 3'24''75 12ος
Πουλέτης Νικόλαος (2006) 100ΕΛ 1'12''10 27ος
  200ΕΛ 2'38''41 20ος
  50ΠΡ 43''11 16ος
Μαρκοπούλου Γεωργία (2006) 50ΕΛ 32''55 19η
  100ΕΛ 1'14''91 23η
  50ΥΠ 40''10 17η
Γεωργουλέα Αργυρώ (2006) 50ΕΛ 36''77 40η
  50ΠΡ 46''86 28η
  100ΠΡ 1'43''70 20η
Χαντζάρα Μαρία - Ελένη (2006) 50ΥΠ 41''48 22η
  100ΥΠ 1'29''09 16η
  200ΥΠ 3'05''15
Μενούνου Κων/να (2006) 50ΥΠ 44''84 24η
  100ΠΡ 1'51''12 22η
Δρακοπούλου Λευκή - Μαρία (2006) 50ΠΡ 42''45 16η
  100ΠΡ 1'34''88 14η
  200ΠΡ 3'29''62 13η

    Την αποστολή στην Τρίπολη συνόδευσαν οι προπονητές Μπακολιάς Στάθης, Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπασακίδη Βούλα, καθώς και τα μέλη του Δ.Σ. και 'Εφοροι των τμημάτων Κολύμβησης κα. Τσάκωνα Βάσω και κα. Κούτρα Γεωργία. Μαζί με την ομάδα στην αρκαδική πρωτεύουσα ταξίδευσαν και πολλοί γονείς ενθαρρύνοντας τα παιδιά στο ξεκίνημα της νέας αγωνιστικής χρονιάς.

 

Εκ του Δ.Σ.

Showers

5°C

Kalamata

Showers

Humidity: 77%

Wind: 8.05 km/h

  • 04 Jan 2019

    Rain 6°C 2°C

  • 05 Jan 2019

    Rain 5°C 0°C

Log in or create an account