log in

Κολύμβηση

Αποτελέσματα 2ης Χειμερινής Ημερίδας ορίων & Προαγωνιστικών Κατηγοριών στις 20/1/2018

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

 

        Με τριάντα εννέα κολυμβητές και κολυμβήτριες των αγωνιστικών και προαγωνιστικών τμημάτων συμμετείχε το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στην 2η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων & Προαγωνιστικών Κατηγοριών στις 20/1 στην Πάτρα. Οι αγώνες στην Πάτρα ήταν και το τελευταίο τεστ εν’ όψει των Χειμερινών Αγώνων Νοτίου Ελλάδος για τις αγωνιστικές κατηγορίες, αλλά και για τους Χειμερινούς Αγώνες της περιφέρειας για τα προαγωνιστικά. Για τις αγωνιστικές κατηγορίες στους αγώνες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν τα όρια συμμετοχής σε αρκετά ακόμα αγωνίσματα ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και η προαγωνιστική ομάδα με τα παιδιά στα περισσότερα αγωνίσματα να βελτιώνουν τις επιδόσεις τους.
      
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης Χειμερινής Ημερίδας έχουν ως εξής:

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν.2006)
Πουλέτης Νικόλαος 50ΕΛ 36''85 9ος
  100ΕΛ 1'22''05 8ος
         200ΕΛ        3'01''53      3ος      
Μαρκοπούλου Γεωργία      400ΕΛ 5'56''65
  50ΥΠ 41''03
  200ΥΠ 3'10''63
Χαντζάρα Μαρία - Ελένη 200ΕΛ 2'54''81
  400ΕΛ 6'15''43
  50ΥΠ 42''46
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)
 Μάλαμας Ευστάθιος - Σπυρίδων    400ΕΛ 5'53''03 1ος
  50ΥΠ 42''80 8ος
  200ΥΠ 3'15''23 2ος
Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 35''13 5ος
  100ΕΛ 1'19''31 4ος
  100ΥΠ 1'34''74 3ος
Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 100ΕΛ 1'25''93 10ος
  400ΕΛ 6'22''15 2ος
  50ΥΠ 47''65 16ος
Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 40''52 16ος
  100ΕΛ 1'32''95 12ος
  50ΥΠ 51''41 17ος
Σγάντζος Ιωάννης 50ΕΛ 33''76 2ος
  200ΕΛ 2'40''71 2ος
  50ΥΠ 40''32 4ος
Κορομπόκης Βασίλειος - Μάριος 50ΕΛ 36''90 10ος
  50ΥΠ 45''43 13ος
  100ΥΠ 1'43''47 7ος
Μαρούλη Βαλεσία 400ΕΛ 6'00''15
  200ΥΠ 3'02''57
  50ΠΡ 49''55
Τζώρτζη -  Πάλλη Ιωάννα 50ΕΛ 40''16 10η
  100ΕΛ 1'34''09
  50ΥΠ άκυρη  
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ άκυρος  
  100ΠΡ 1'47''95 1ος
Φράγκος Κων/νος 200ΕΛ 3'16''41 4ος
  50ΠΡ 54''02 3ος
Κούμανης Βασίλειος 50ΕΛ 43''75 6ος
  200ΕΛ 3'26''34 5ος
Σπυρόπουλος Αριστείδης 200ΕΛ 2'49''91 3ος
  50ΠΡ 52''01 1ος
Μαρλαντής Χριστόφορος 50ΕΛ 42''66 3ος
  50ΠΕΤ 55''42 3ος
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία 50ΥΠ 48''17
  200ΜΑ 3'27''72
Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 40''58
  100ΕΛ 1'31''32
Τσαλίκη Ολυμπία 100ΕΛ 1'34''28
  50ΠΡ 1'02''62
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)
Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 46''00 13ος
  100ΕΛ 1'43''26 7ος
Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΠΡ 1'04''97 5ος
  50ΥΠ 51''59 5ος
Σούλιος Βασίλειος 100ΕΛ 1'34''60 3ος
  50ΠΡ 57''20 2ος
Αποστολάκης Χαράλαμπος 100ΕΛ 1'34''95 4ος
  50ΠΡ 53''32 1ος
Τσετσέκος Γεώργιος 50ΥΠ 57''28 10ος
  50ΠΡ 1'13''23 6ος

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Η κατάταξη είναι σε μορφή ανοικτής κατηγορίας (όπεν) και όχι ανά κατηγορία

 ΝΕΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ (γεν. 2000 - 2001)
 Λουκαρέα Σταυρούλα                    50ΕΛ         28''74      1η     
  50ΥΠ 30''76
  100ΥΠ 1'10''29
  200ΥΠ 2'27''19
       
ΠΑΙΔΩΝ -  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γεν. 2002 - 2003)
 Αγγουράς Ιωάννης 50ΕΛ 27''19 7ος
  50ΠΕΤ 28''67 5ος
  100ΠΕΤ 1'02''65 3ος
  200ΠΕΤ 2'38''53 5ος
Χάππας Παναγιώτης 50ΠΕΤ 30''67 14ος
  50ΠΡ 34''85 5ος
  100ΠΡ 1'16''77 3ος
  200ΠΡ 2'46''45 2ος
Τσάκαλης Γεώργιος 50ΕΛ 26''66 5ος
  50ΠΡ 32''59 1ος
  100ΠΡ 1'16''84 4ος
Λαπιώτη Βασιλική 50ΕΛ 29''99
  100ΕΛ 1'03''71
  50ΠΕΤ 30''77
  100ΠΕΤ 1'08''81
Σκιαδοπούλου Ολγα 50ΥΠ 32''1
  100ΠΕΤ 1'07''56
  200ΜΑ 2'25''13
  100ΕΛ 1'01''45
       
  ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (γεν. 2004)  
Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης   50ΕΛ 27''08 6ος
  50ΠΕΤ 28''79 6ος
  100ΠΕΤ 1'04''27 5ος
  200ΠΕΤ 2'22''89 3ος
Καντζιλιέρη Ευαγγελία 50ΕΛ 32''95 24η
  200ΕΛ 2'32''83
  400ΕΛ 5'15''10
  50ΠΕΤ 36''31 15η
Δημητρούλη Θεοδώρα 50ΕΛ 37''17 43η
  100ΕΛ 1'21''46 26η
  50ΠΡ 46''35 17η
Κανουλά Ρεβέκα 50ΕΛ 38''80 45η
  50ΠΡ 47''03 18η
  100ΠΡ 1'43''11 14η
       
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (γεν. 2005)
Χάππα Αναστασία 50ΕΛ 30''01
  100ΕΛ 1'05''67
  50ΥΠ 34''02
  100ΠΕΤ 1'16''77
Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα 50ΕΛ 32''26 18η
  100ΕΛ 1'09''78 13η
  400ΕΛ 5'15''42
  50ΠΕΤ 34''24
Λιανού Ελένη 50ΕΛ 33''62 29η
  200ΕΛ 2'40''36
  50ΠΕΤ 37''69 19η
  100ΠΕΤ 1'32''58 12η
Γεωργακοπούλου Βασιλική 50ΕΛ 34''78 32η
  50ΥΠ 37''58 13η
  100ΥΠ 1'23''26 11η
  200ΥΠ 2'56''55
Κλεφτόγιαννη Κλημεντία - Νεκταρία 50ΕΛ 35''76 38η
  50ΠΡ 44''67 15η
  100ΠΡ 1'34''50 10η

          Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι Παναγιώτης Λαγοπάτης, Μπασακίδη Σταυρούλα και Καίσαρη Άννα.
         
Επόμενη κολυμβητική συνάντηση οι Χειμερινοί Αγώνες Νοτίου Ελλάδος Παμπαίδων - Παγκορασίδων ΑΒ (γεν. 2004 -2005). Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ στις 2-4/2 και ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας θα συμμετέχει με επτά κολυμβητές- τριες που έχουν εξασφαλίσει τα όρια συμμετοχής στους αγώνες. Στην κατηγορία παμπαίδων Α θα αγωνιστεί ο Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης στα 50ΕΛ, 100 & 200ΠΕΤ και στους παμπαίδες Β ο Μακρέας Βασίλης στα 50ΕΛ, 50 & 100ΥΠ. Στις παγκορασίδες Α η Καντζιλιέρη Ευαγγελία θα αγωνιστεί στα 50ΠΕΤ, 400ΕΛ και στις παγκορασίδες Β η Χάππα Αναστασία στα 50ΥΠ, 50 & 100ΕΛ, η Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα στα 50ΠΕΤ, 50 & 100ΕΛ, η Λιανού Ελένη στα 50ΠΕΤ και η Γεωργακοπούλου Βασιλική στα 50ΥΠ.

Εκ του Δ.Σ.

Showers

5°C

Kalamata

Showers

Humidity: 77%

Wind: 8.05 km/h

  • 04 Jan 2019

    Rain 6°C 2°C

  • 05 Jan 2019

    Rain 5°C 0°C

Log in or create an account