log in

Κολύμβηση

Αποτελέσματα "3ου Κυπέλλου Κοντόπουλος 2018" στις 12-13/5

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

    Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η κολυμβητική συνάντηση που διοργάνωσε ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας "Ο Ποσειδών" το διήμερο 12-13/5 με την επωνυμία "3ο Κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος" αφιερωμένο στην μνήμη του Τέως Αντιπροέδρου και Εφόρου των τμημάτων κολύμβησης - υδατοσφαίρισης του ομίλου. Η συνάντηση διεξήχθη υπό την αιγίδα της ΚΟΕ και της Περιφερειακής Επιτροπής Πελοποννήσου & Νοτ. Ιονίων Νήσων. Στην διοργάνωση συμμετείχαν 420 κολυμβητές -τριες από 19 σωματεία (12 Περιφέρειας Αττικής, 7 Περιφέρειας Πελοποννήσου). Τα σωματεία που συμμετείχαν: Ωκεανός Α.Ο., ΑΝΟ Αργυρούπολης, Γ.Σ. Περιστερίου, Γ.Σ. Πετρούπολης, Γ.Σ. Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηλυσιακός ΑΟ, ΑΠΣ Αργώ, Εθνικός Ο.Φ.Π.Φ., ΑΟΠ Φαλήρου, Παναθηναϊκός Α.Ο., ΝΟ Διαύλου Ωρέων, ΝΟ Πατρών, ΚΟΑ Τρίπολης, Γ.Σ. 'Ηλιδας Επειός, ΝΟ Λουτρακίου "Αγ. Θεοδώρων", ΑΟ Νηρέας Καλαμάτας, ΠΑΕ 'Αργης, Ν.Ο. Καλαμάτας.
    Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας σε αγωνιστικές - προαγωνιστικές κατηγορίες κατακτώντας συνολικά 55 μετάλλια (24 χρυσά - 13 αργυρά - 18 χάλκινα), πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ. Με την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν 74 παιδιά και αναλυτικά τα αποτελέσμαρα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2006)
Μπάντιος 'Αγγελος - Καρμοίρης 50ΕΛ 34''68 6ος
100ΠΡ 1'52''01 11ος
200ΜΑ         3'27''28 5ος
Κάββουρας Βασίλειος 50ΕΛ 35''67 8ος
100ΕΛ 1'20''97 15ος
Καλημέρης Θεόδωρος 50ΕΛ 50''82     12ος  
50ΥΠ 58''15 2ος
Πουλέτης Νικόλαος 50ΠΡ 47''70 6ος
100ΠΡ 1'44''75 8ος
200ΜΑ 3'11''34 4ος
Μαρκοπούλου Γεωργία 100ΕΛ 1'18''91
100ΥΠ 1'30''18
50ΠΕΤ 41''55
Μενούνου Κων/να 100ΕΛ 1'33''12 24η
50ΠΡ 49''65
100ΠΡ 1'53''32 15η
Χαντζάρα Μαρία - Ελένη 200ΕΛ 2'49''47
50ΥΠ 40''46
100ΥΠ 1'26''50
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)
Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 31''72 1ος
200ΕΛ 2'43''03 3ος
50ΥΠ 38''58 1ος
Σγάντζος Ιωάννης 50ΕΛ 33''35 3ος
200ΕΛ 2'37''82 2ος
200ΜΑ 3'01''70 1ος
Κορομπόκης Βασίλειος - Μάριος 50ΕΛ 36''61 10ος
200ΕΛ 3'00''30 10ος
50ΥΠ 42''24 5ος
Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 50ΕΛ 36''75 11ος
50ΥΠ 43''23 10ος
Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 38''11 12ος
100ΕΛ 1'26''23 11ος
50ΥΠ 45''56 13ος
Πανούσης Παναγιώτης 50ΕΛ 38''29 13ος
100ΕΛ 1'28''86 10ος
Μπούσμπουρας Παναγιώτης 50ΕΛ 38''47 15ος
100ΕΛ 1'27''98 8ος
100ΠΡ 1'54''82 13ος
Μακρής Γεώργιος 50ΕΛ 43''65 17ος
100ΕΛ 1'37''88 13ος
100ΠΡ 2'01''75 16ος
Τσαβδάρης Γεώργιος 50ΕΛ 58''55 18ος
50ΥΠ 1'01''56 18ος
Μάλαμας Ευστάθιος 400ΕΛ 5'54''98 8ος
50ΥΠ 42''85 8ος
50ΠΕΤ 43''09 5ος
Λέκκας Αναστάσιος 50ΥΠ 52''16 15ος
50ΠΡ 56''13 11ος
100ΠΡ 1'55''11 14ος
Κούρος Βασίλειος
Σγάντζος Ιωάννης
Μάλαμας Ευστάθιος
Κορομπόκης Βασίλειος - Μάριος
4χ50ΜΟ 2'42''42 4οι
Μίχου Χριστίνα 50ΕΛ 36''06
100ΕΛ 1'23''40
100ΠΡ 2'02''65 14η
Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα 50ΕΛ 37''26 10η
100ΕΛ 1'24''10
50ΠΕΤ 46''80
Σουλεϊμέζη Φωτεινή 50ΕΛ 41''56 16η
100ΕΛ 1'39''71 16η
50ΥΠ 53''02 12η
Πολίτη 'Αννα 50ΕΛ 52''47 18η
50ΥΠ 58''87 16η
50ΠΡ 1'08''28 11η
Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ 39''04
100ΥΠ 1'24''75
100ΠΡ 1'43''10
Δημοπούλου Μαρία 50ΥΠ 56''84 14η
50ΠΡ 1'03''31 10η
Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα
Μίχου Χριστίνα
Μαρούλη Βαλεσία
Σουλεϊμέζη Φωτεινή
4χ50ΜΟ 3'06''62 3ες
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Μαρλαντής Χριστόφορος 50ΕΛ 39''20 4ος
50ΥΠ 46''45 5ος
Κίντζιος Κων/νος 50ΕΛ 43''54 10ος
100ΕΛ 1'39''87 12ος
Σπυρόπουλος Αριστείδης 100ΕΛ 1'14''48 1ος
200ΕΛ 2'41''72 1ος
Κούμανης Βασίλειος 100ΕΛ 1'31''71 10ος
100ΠΡ 1'53''11 5ος
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 200ΕΛ 2'55''83 4ος
100ΥΠ 1'38''37 9ος
Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ 46''22 4ος
100ΠΡ 1'53''76 6ος
Ντρίζα 'Εουκλιντ 50ΥΠ  56''70 10ος
50ΠΡ 55''50 6ος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 48''92 2ος
100ΠΡ 1'49''83 4ος
Φράγκος Κων/νος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης
Σπυρόπουλος Αριστείδης
4χ50ΜΟ 3'00''63 3οι
Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 38''49
200ΕΛ 3'13''95
Καρανικολού Εμμανουέλα 50ΕΛ 44''15
50ΥΠ 51''61
Κάββουρα Χρυσούλα 50ΕΛ 50''46 14η
50ΥΠ 59''59 12η
Λέκκα 'Αννα 50ΕΛ 1'05''75 15η
50ΥΠ 59''87 13η
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία 100ΕΛ 1'18''18
200ΕΛ 2'52''05
Τσαλίκη Ολυμπία 50ΥΠ 44''57
100ΥΠ 1'38''00
Καρανικολού Εμμανουέλα
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία
Τσαλίκη Ολυμπία
Σκουράκη Κων/να
4χ50ΜΟ 3'12''33 3ες
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)  
Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 39''36 4ος
100ΕΛ 1'30''85 8ος
Πουλέτης Νικόλαος 50ΕΛ 40''54 8ος
100ΕΛ 1'31''00 9ος
Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΕΛ 43''20 13ος
50ΥΠ 45''35 2ος
Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ 1'23''75 3ος
50ΠΕΤ 50''85 8ος
Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΥΠ 45''65 3ος
50ΠΕΤ 42''95 2ος
Πολίτης Σπυρίδων 50ΥΠ 46''72 5ος
50ΠΕΤ 52''71 9ος
Αποστολάκης Χαράλαμπος 50ΥΠ 49''34 9ος
50ΠΡ 48''10 1ος
Χαντζάρας Θεμιστοκλής 50ΥΠ 50''21 11ος
50ΠΡ 1'03''22 11ος
Τσετσέκος Γεώργιος 50ΥΠ 55''61 17ος
50ΠΡ 1'02''37 10ος
Κουρέας Βασίλειος
Αποστολάκης Χαράλαμπος
Σγάντζος Αλέξανδρος
Τζοβάρας Νικόλαος
4χ50ΜΟ 2'53''05 1οι
Δρακοπούλου Μαρία 50ΕΛ 58''07 13η
50ΥΠ 1'10''03 10η
Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1'27''77
50ΠΕΤ 55''13
Μενούνου Χριστίνα 50ΥΠ 1'02''34
50ΠΡ 1'07''31 12η
Μητροπούλου Ευαγγελία
Κουρέας Βασίλειος
Σπυρόπουλος Αριστείδης
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία
Κούρος Βασίλειος
Μαρούλη Βαλεσία
Μπάντιος 'Αγγελος - Καρμοίρης
Μαρκοπούλου Γεωργία
8χ50ΕΛ Αγόρια - Κορίτσια (Mix) 4'41''36 2οι
 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
(διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας / open)
Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης (2004) 50ΕΛ 25''73 1ος
100ΕΛ 56''60 1ος
50ΠΕΤ 27''60 3ος
Τσάκαλης Γεώργιος (2002) 50ΕΛ 25''95 2ος
50ΠΡ 32''32 1ος
100ΠΡ 1'16''16 2ος
Τσάκαλης Βασίλειος (2000) 50ΕΛ 26''66 4ος
50ΠΡ 37''31 9ος
Μητρόπουλος Αθανάσιος (2002) 50ΕΛ 26''92 5ος
50ΠΡ 34''77 5ος
Πολίτης Δημήτριος (2005) 50ΕΛ 39''29 22ος
100ΕΛ 1'28''67 4ος
Τζουμάκης Θεόδωρος (2005) 50ΕΛ 45''55 23ος
100ΕΛ 1'40''89 15ος
50ΥΠ 53''29 7ος
Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 34''71 1ος
100ΥΠ 1'12''88 1ος
200ΥΠ 2'35''77 1ος
Αγγουράς Ιωάννης (2002) 50ΠΕΤ 28''12 5ος
100ΠΕΤ 1'02''65 1ος
200ΜΑ 2'24''59 1ος
Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος (2000) 50ΠΡ 32''92 2ος
100ΠΡ 1'19''29 5ος
Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ 33''77 3ος
100ΠΡ 1'12''86 1ος
200ΠΡ 2'35''50 1ος
Σκιαδοπούλου Ειρήνη (2000) 50ΕΛ 29''47
Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 29''56
100ΕΛ 1'03''25
50ΠΕΤ 30''61
Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 32''13 11η
100ΕΛ 1'08''88
50ΠΕΤ 33''53
 Λιανού Ελένη (2005) 50ΕΛ 33''52 13η
100ΕΛ 1'13''41 10η
100ΠΕΤ 1'25''51
Μαρισέλ Ξάνθη (2005) 50ΕΛ 34''25 14η
100ΕΛ 1'17''58 14η
200ΕΛ 2'46''71
Οικονομοπούλου Βασιλική (2004) 50ΕΛ 34''58 15η
 Γκότση Παναγιώτα (2003) 50ΕΛ 36''38 16η
100ΕΛ 1'20''70 15η
Λαπιώτη Βασιλική (2002) 100ΕΛ 1'02''66
100ΥΠ 1'15''10
50ΠΕΤ 29''91
Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1'11''13
200ΕΛ 2'31''56
400ΕΛ 5'12''00
Γκότση Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1'14''59 12η
200ΕΛ 2'44''71
400ΕΛ 5'38''07
Σκιαδοπούλου 'Ολγα (2002) 50ΥΠ 33''16
200ΜΑ 2'31''21
Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005) 50ΥΠ 37''71
100ΥΠ 1'23''72 10η
200ΥΠ 2'58''78
Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΠΡ 43''27
100ΠΡ 1'31''98
200ΠΡ 3'13''05
Κλεφτόγιαννη Κλημεντία - Νεκταρία (2005) 100ΕΛ 1'15''59 13η
50ΠΡ 44''58
100ΠΡ 1'37''87 11η
    Το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας ευχαριστεί όσους βοήθησαν στην επιτυχή πραγματοποίηση της εκδήλωσης και συγκεκριμένα την Περιφέρεια Πελοποννήσου και τον Αθλητικό Οργανισμό του Δήμου Καλαμάτας καθώς και τους Κουτουμάνου και ΣΙΑ Ο.Ε.μ Σίτος Αρτοποιεία - Ζαχαροπλαστική, Φροντιστήρια Μέσης Εκπαίδευσης "Πράξις & Λόγος", Οινοποιείο Ν. Γκότση, Εστιατόριο Λιμένι, Mani Shop - Είδη Δώρων, Παπαδημητρίου, Computer Way Μαρούλης Κ., Vigos Electronics, Φωτογράφος Α. Φιλόπουλος, Εκτυπωτική Δικαίος Ο.Ε., Ακαδημία Χορού "Απόλλων & 'Αρτεμις", Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις Μαρκόπουλος, Ερυθρός Σταυρός. Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον ιατρό των αγώνων κ. Τζοβάρα Νίκο για την εθελοντική προσφορά του καθώς και τους εθελοντές - γονείς των παιδιών για την πολύτιμη βοήθειά τους κατά την διάρκεια των αγώνων και όλους όσους στηρίζουν το τμήμα της ομάδας ώστε να παραμένει ανταγωνιστικό σε υψηλό επίπεδο και να εκπροσωπεί την πόλη μας επάξια τόσο στις εγχώριες όσο και σε διεθνείς διοργανώσεις.
 Εκ του Δ.Σ.
 
Breezy

21°C

Kalamata

Breezy

Humidity: 33%

Wind: 51.50 km/h

  • 26 Sep 2018

    Rain 21°C 16°C

  • 27 Sep 2018

    Rain 19°C 15°C

Log in or create an account