log in

Κολύμβηση

Αποτελέσματα Θερινών Αγώνων 9-10/6

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

     Καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι κολυμβητές -τριες του Ομίλου κατά την διάρκεια των Θερινών Αγώνων Προαγωνιστικών Κατηγοριών (9 - 10 - 11- 12 ετών) που διεξήχθη το διήμερο 9-10/6 στο δημοτικό κολυμβητήριο Αμαλιάδος με την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας να συγκεντρώνει 39 μετάλλια (19 χρυσά - 10 αργυρά - 10 χάλκινα). Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό πετυχαίνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ και αφήνοντας απόλυτα ευχαριστημένους τους εξωτερικούς συνεργάτες Παναγιώτη Λαγοπάτη και Σταυρούλα Μπασακίδη δίνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Αλλωστε η δουλειά που γίνεται, όχι μόνο στα αγωνιστικά - προαγωνιστικά τμήματα αλλά και σε όλα τα τμήματα των υποδομών φαίνεται εδώ και χρόνια μέσα από συνεχείς και μεγάλες διακρίσεις των αθλητών -τριων του ομίλου σε πανελλήνιο και σε διεθνές επίπεδο.
     Αναλυτικά τα αποτελέσμτα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2006)
Κάββουρας Βασίλειος 50ΕΛ 36''63 7ος
  100ΕΛ 1'21''23 9ος
  200ΕΛ 3'02''47 5ος
Πουλέτης Νικόλαος 50ΕΛ 33''92 5ος
  100ΠΡ 1'40''40 4ος
  200ΜΑ           3'09''15        3ος
Μαρκοπούλου Γεωργία  50ΕΛ 33''08
  200ΕΛ 2'51''87
  200ΜΑ 3'23''08
Χαντζάρα Μαρία - Ελένη    100ΕΛ 1'23''42
  50ΥΠ 42''09
Μενούνου Κων/να 100ΕΛ 1'33''19 12η
  50ΠΡ 51''11
  100ΠΡ 1'48''71 10η
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)
Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 31''37 1ος
  50ΥΠ 35''61 1ος
  200ΥΠ 2'53''21 1ος
Σγάντζος Ιωάννης 50ΠΕΤ 35''84 1ος
  100ΠΕΤ 1'29''78 1ος
  200ΜΑ 3'01''91 1ος
Κορομπόκης Βασίλειος - Μάριος   50ΕΛ 34''86 8ος
  100ΕΛ 1'17''19 5ος
  50ΥΠ 42''18 7ος
Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 39''28 12ος
  100ΕΛ 1'26''45 12ος
  50ΥΠ 44''65 12ος
Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 100ΕΛ 1'21''67 10ος
  400ΕΛ 6'14''89 5ος
  50ΥΠ 43''87 9ος
Μπούσμπουρας Παναγιώτης 50ΕΛ 39''31 13ος
  100ΕΛ 1'28''60 13ος
  100ΠΡ 1'56''46 11ος
Μακρής Γεώργιος 50 ΕΛ άκυρη εκκίνηση
  50ΠΡ 54''65 8ος
  100ΠΡ 2'04''93 13ος
Μάλαμας Ευστάθιος 100ΕΛ 1'17''14 4ος
  200ΕΛ 2'44''98 3ος
  100ΥΠ 1'30''11 4ος
Σγάντζος Ιωάννης
Μάλαμας Ευστάθιος
Κορομπόκης Βασίλειος - Μάριος
Κούρος Βασίλειος
4χ100ΕΛ 5'02''90 1οι
Κούρος Βασίλειος
Μπούσμπουρας Παναγιώτης
Σγάντζος Ιωάννης
Κορομπόκης Βασίλειος - Μάριος    
4χ100ΜΟ 6'06''29 2οι
Σουλεϊμέζη Φωτεινή 50ΕΛ άκυρη εκκίνηση
  200ΕΛ 3'37''16
  50ΥΠ 49''42
Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ 37''37
  100ΥΠ 1'23''06
  200ΜΑ 3'10''67
Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα 50ΕΛ 37''55
  100ΕΛ 1'24''03
  50ΠΕΤ 48''19
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Σπυρόπουλος Αριστείδης 100ΕΛ 1'14''75 2ος
  200ΕΛ 2'42''67 1ος
Κούμανης Βασίλειος 50ΠΡ 53''10 4ος
  100ΠΡ 1'57''12 5ος
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 200ΕΛ 3'00''80 2ος
  200ΜΑ 3'30''15 3ος
Φράγκος Κων/νος 100ΥΠ 1'38''11 1ος
  100ΠΡ 1'47''97 3ος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 49''71 1ος
  100ΠΡ 1'43''97 1ος
Κουλουράς Ηλίας 50ΥΠ 44''02 2ος
  50ΠΡ 55''22 6ος
Φράγκος Κων/νος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος
Σπυρόπουλος Αριστείδης
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης
4χ50ΜΟ 2'55''66 2οι
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης
Φράγκος Κων/νος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος
Σπυρόπουλος Αριστείδης
4χ50ΕΛ 2'28''32 2οι
Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 39''73
  100ΕΛ 1'29''63
Φραγκούλη Μαρία - Σοφία 100ΕΛ 1'17''72
  200ΕΛ 2'49''92
Τσαλίκη Ολυμπία 50ΥΠ 42''40
  100ΥΠ 1'39''29
       
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)
Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 39''84 5ος
  100ΕΛ 1'32''55 6ος
Πουλέτης Παναγιώτης 50Ελ 40''70 9ος
  100ΕΛ 1'31''19 5ος
Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΠΡ 53''75 3ος
  50ΥΠ 46''45 6ος
Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ 1'22''96 1ος
  50ΥΠ 44''05 2ος
Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΕΛ 38''98 2ος
  50ΠΕΤ 42''84 1ος
Αποστολάκης Χαράλαμπος 50ΕΛ 42''68 13ος
  50ΠΡ 50''65 1ος
Χαντζάρας Θεμιστοκλής 50ΥΠ 50''75 11ος
  50ΠΡ 1'01''70 5ος
Τσετσέκος Γεώργιος 50ΥΠ 53''42 15ος
  50ΠΡ 1'02''61 6ος
Κουρέας Βασίλειος
Αποστολάκης Χαράλαμπος
Σγάντζος Αλέξανδρος
Τζοβάρας Νικόλαος
4χ50ΜΟ 2'57''81 1οι
Τζοβάρας Νικόλαος
Πουλέτης Παναγιώτης
Αποστολάκης Χαράλαμπος
Κουρέας Βασίλειος
4χ50ΕΛ 2'38''61 1οι
Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1'31''60
  50ΥΠ 47''09


ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

     Παράλληλα διεξήχθη και Ημερίδα Ορίων, η οποία ήταν και ένα από τα τελευταία τεστ προετοιμασίας των παιδιών της αγωνιστικής ομάδας εν' όψει των θερινών πρωταθλημάτων. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας και τα αποτελέσματα των παιδιών έχουν ως εξής:

Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης (2004)     50ΕΛ 26''31 3ος
  50ΠΕΤ 27''65 2ος
  100ΠΕΤ 1'02''86 1ος
  200ΠΕΤ         2'20''50 2ος
  400ΜΑ 5'12''86 1ος
Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΕΛ 29''47    13ος
  50ΥΠ 33''25 3ος
  100ΥΠ 1'14''78 4ος
  200ΥΠ 2'37''29 2ος
Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΕΛ 27''79 5ος
  100ΕΛ 1'00''68 3ος
  50ΠΡ 34''51 1ος
  100ΠΡ 1'13''59 1ος
  200ΠΡ 2'42''81 1ος
Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 31''22
  100ΕΛ 1'06''80
  50ΠΕΤ 31''53
  50ΥΠ 33''53
  100ΥΠ 1'16''60
Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 31''51
  100ΕΛ 1'08''55
  200ΕΛ 2'30''67
  400ΕΛ 5'21''76
  50ΠΕΤ 32''87
  200ΜΑ 2'55''82
Λιανού Ελένη (2005) 100ΕΛ 1'14''45 13η
  50ΠΕΤ 37''30 10η
  100ΠΕΤ 1'25''85
  50ΠΡ 43''38
  100ΠΡ 1'36''25 13η
Μαρισέλ Ξάνθη (2005) 50 ΕΛ 33''63 16η
  100ΕΛ 1'17''06 17η
  200ΕΛ 2'54''96
Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 33''17 13η
  100ΕΛ 1'12''84 11η
  200ΕΛ 2'32''98
  400ΕΛ 5'15''99
  800ΕΛ 10'43''29
Γκότση Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 35''65 26η
  100ΕΛ 1'19''24 18η
  200ΕΛ 2'43''85
  400ΕΛ 5'49''94
Σκιαδοπούλου Ολγα (2002) 50ΕΛ 28''05
  50ΠΕΤ 30''00
  100ΠΕΤ 1'08''18
  200ΜΑ 2'28''16
Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΕΛ 34''37 20η
  50ΠΡ 44''13 10η
  100ΠΡ 1'32''55
  200ΠΡ 3'15''68
Κλεφτόγιαννη Κλημεντία - Νεκταρία (2005) 50ΕΛ 33''83 18η
  100ΕΛ 1'16''11 16η
  50ΠΡ 44''19 11η
  100ΠΡ 1'36''58 15η
  200ΠΡ 3'22''94
Λουκαρέα Σταυρούλα 50ΥΠ 30''65
  100ΥΠ 1'07''36
  50ΠΕΤ 30''52

     Επόμενη κολυμβητική συνάντηση για την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας το 2ο Κύπελλο Λουτρακίου στις 15-17/6.

 

Εκ του Δ.Σ.

 

Breezy

21°C

Kalamata

Breezy

Humidity: 34%

Wind: 46.67 km/h

  • 26 Sep 2018

    Rain 22°C 16°C

  • 27 Sep 2018

    Rain 19°C 15°C

Log in or create an account